Pulsar Thermion DUO DXP50

PREZENTACJA PRODUKTU

Rozdzielczość 4K

Luneta multispektralna Pulsar Thermion DUO DXP50 łączy w sobie zalety termowizji i optyki dziennej. Moduł do obserwacji dziennej pracuje w oparciu o pełnokolorowy cyfrowy sensor dzienny CMOS o rozdzielczości 4K (3840×2160 pikseli), zapewniający szczegółowy obraz dzienny. W trybie obserwacji termowizyjnej Thermion DUO DXP50 świetnie sprawdza się w trudnych warunkach oświetleniowych i atmosferycznych, zarówno w dzień jak i w nocy. Nowoczesny mikrobolometr o rozdzielczości 640×480 pikseli (17um), dzięki niskiej czułości termicznej poniżej 25mK precyzyjnie wykrwa obiekty nawet przy niskim kontraście termicznym. Luneta została zbudowana jak pozostałe modele tej serii w oparciu o tradycyjny wygląd lunety celowniczej. Przyciski funkcyjne rozmieszczono w miejscach w których normalnie znajdują się elementy do regulacji siatki celowniczej i podświetlenia. Cechą charakterystyczną w modelu Duo DXP50 jest górna wieżyczka umieszczona na obiektywie lunety, zawierająca pełnokolorowy cyfrowy sensor dzienny. Thermion Duo wykorzystuje nowoczesne algorytmy poprawiające szczegółowość, wyrazistość i kontrast obrazu.

Pulsar Thermion DUO DXP50 produkt
Matryce Pulsar Thermion DUO DXP50

Niezależne tryby obserwacji

Pełnokolorowy tryb dzienny

Thermion Duo obsługuje dwa tryby obserwacji, pełnokolorowy tryb dzienny oraz tryb termowizyjny. Przełączamy je za pomocą jednego przycisku. Oba tryby obserwacji posiadają identyczne pole widzenia i powiększenie od 2x do 16x. Dzięki dużej czułości i wysokiej jakości obiektywu termowiyzjnego jesteśmy w stanie wykryć obiekt wielkości sylwetki człowieka na dystansie do 1800 metrów.
Niezależne tryby obserwacji - Pulsar Thermion DUO DXP50

Poprawa parametrów obrazu

Wyrazistość i kontrast obrazu

Thermion Duo wykorzystuje nowoczesne algorytmy poprawiające parametry wyświetlanego obrazu. Dzięki ich zastosowaniu poprawia się szczegółowość, wyrazistość i kontrast obrazu. Kanał termowizyjny, wykorzystujący szeroki zakres półtonów, ma możliwość renderowania złożonych scen z równomierną emisją obiektów o niskim kontraście, takich jak niebo, trawa czy tafla wody. Ręczne zwiększenie czułości czujnika termowizyjnego pozwala na poprawę jakości detekcji zwierzęcia w przypadku pogorszenia warunków obserwacji. Filtr wygładzający oraz ustawienia jasności i kontrastu zapewniają komfort podczas długich obserwacji.

Poprawa parametrów obrazu - Pulsar Thermion DUO DXP50

Zobacz w kolorze-palety kolorystyczne

8 wersji palet kolorystycznych

Celownik Thermion DUO w trybie termowizyjnym oferuje 8 wersji palet kolorystycznych obrazu .(White Hot, Black Hot, Hot Red, RedMonochrome, Rainbow, Ultramarine, Violet, Sepia)

Funkcja PiP

Obraz w obrazie

Funkcja „Obraz w obrazie” umożliwia jednoczesne wyświetlanie obrazów z obu kanałów optycznych. Pozwala ona powiększyć centralną część obrazu w specjalnie wyświetlanym oknie. W zależności od potrzeb wybieramy który obraz ma być wyświetlany jako główny, a który dodatkowy (wyświetlony w górnej części wyświetlacza)

Siatki celownicze

10 typów siatek celowniczych

Pulsar Thermion DUO DXP50 oferuje 10 typów siatek celowniczych, każdy w 4 kolorach (White Red, Black Red, White Green, Black Green).

Profile balistyczne

5 indywidualnych profili

Urządzenie umożliwia wykorzystanie pięciu indywidualnych profili balistycznych. Dzięki profilom balistycznym możemy używać celownika, montując go na różnych jednostkach broni. Każdy z profili zapisuje 10 dystansów przystrzelania. Dzięki pamięci dystansów w prosty sposób dostosowujemy celownik podczas zmiany odległości od celu, bez konieczności korygowania punktu celowania.

Profile balistyczne - Pulsar thermion duo dxp50

Moduł Wi-Fi

Udostępnianie zdjęć i filmów

DUO DXP50 obsługuje połączenie WIFI i hotspot, co pozwala użytkownikom na udostępnianie zdjęć i filmów w czasie rzeczywistym. Ponadto możemy również sterować urządzeniem poprzez aplikację mobilną dostępną na systemach Android / IOS.

Rejestracja foto/video

16 GB pamięci wbudowanej

Celownik posiada wbudowany rejestrator video i zdjęć oraz oferuje 16 GB pamięci wbudowanej. Gniazdo USB-C umożliwia przesyłanie nagrań z termowizora na komputer, oraz wbudowany moduł Wi-Fi.

Aplikacja Stream Vision 2

Aplikacja mobilna

Polskojęzyczna aplikacja Stream Vision 2 umożliwia oglądanie obrazów, sterowanie funkcjami termowizora, a nawet przeprowadzenie transmisji na żywo z wykorzystaniem serwisu YouTube.
Aplikacja Stream Vision 2

Zasilanie

Dwa akumulatory zasilające

Pulsar Thermion DUO DXP5 posiada dwa akumulatory zasilające. Jeden o pojemności 4900 mAh jest wbudowany w korpus, drugi szybko wymienny APS 2 o pojemności 2000 mAh zamontowany w miejscu wieżyczki. Dodatkowo dzięki dołączonej do zestawu dodatkowej zakrywce, urządzenie możemy zasilać za pomocą opcjonalnych akumulatorów APS3 o pojemności 3200 mAh. Urządzenie jest w stanie pracować do 6h bez ładowania.

Zasilanie
Parametry techniczne
Rozdzielczość sensora termowizyjnego:
640x480 pikseli
Rozdzielczość sensora dziennego:
3840x2160 pikseli
Parametry obiektywu termowizyjnego:
50 mm F/1,0
Parametry obiektywu dziennego:
17mm F 4,34
Wyświetlacz:
AMOLED HD
Rozdzielczość wyświetlacza:
1024x768 pikseli
Czułość termiczna:
<25mK
Maksymalne powiększenie:
16 x
Zoom cyfrowy:
8 x
Zoom optyczny:
2x
Pojedynczy klik/100m:
21
Odległość od oka:
50 mm
Liniowe pole widzenia na 100 m:
21.8 x 16.4m
Kątowe pole widzenia:
12.4 x 9.3 °
Odporność na wstrząsy:
6000J
Temperatura pracy:
-25/+50 °C
Typ urządzenia:
Celownik multispektralny
Zasięg obserwacji:
1800m
Rozmiar piksela:
17 µm
Częstotliwość odświeżania:
50 Hz
Czas startu:
3s
Interfejs danych:
USB-C
Parametry zasilania:
3V - 4,2V
Klasa wodoszczelności:
IPX7
Czas działania:
6h
Pamięć wewnętrzna:
16GB
Zasilanie zewnętrzne:
USB-C (5V)
Rejestrator video / zdjęć:
Wbudowany
Format zapisu video / zdjęć:
mp4/jpg
Moduł Wi-Fi:
Tak
Zasięg działania sieci:
15m
Tubus:
30mm
Wymiary:
420 x 78x83.5mm
Rodzaj baterii:
Li-Ion Battery Pack APS2
Waga:
960g
Okres gwarancji:
36 mies.
Wyposażenie
Akumulator APS2
Ładowarka USB/230V
Materiał do czyszczenia optyki
Muszla oczna
Zakrywka na obiektyw
Instrukcja obsługi w języku polskim
Pokrowiec
Karta gwarancyjna z hologramem
Zakrywka na APS3
Stacja dokująca do akumulatorów APS
Zakrywka na APS2
kabel USB-C - USB-C z adapterem USB-A
Wbudowany akumulator o pojemności 4900 mAh

Luneta multispektralna Pulsar Thermion DUO DXP50

NOWOŚĆ
Biała wersja logo
DOBRETERMO
GODZINY OTWARCIA