Pulsar Telos XP50

Pulsar Telos XP50

PREZENTACJA PRODUKTU

Pulsar Telos XP50 to pierwszy na świecie monokular termowizyjny dający możliwość rozbudowy, w miarę rozwoju technologii i zmieniających się potrzeb użytkownika. Pulsar Telos XP50 jest dostosowany do późniejszych modyfikacji. w zakresie ulepszenia sensora, obiektywu, elektroniki, akumulatora, a nawet dodania dodatkowego kanału i uczynienie monokularu urzadzeniem multispektralnym . Monokular charakteryzuje się najwyższą czułością termiczną NETD <18 mK, gwarantującą jeszcze precyzyjniejsze rozpoznanie detali nawet podczas niekorzystnych warunków pogodowych. Zastosowanie sensora o rozdzielczości 640×480 (17 µm) oraz obiektyu o światłosile f/1.0 i ogniskowej 50mm gwarantuje jeszcze lepszą jakość obserwacji oraz detekcję obiektów na dystansie do 1800 m. Obraz przekazywany jest przez wyświetlacz AMOLED HD o rozdzielczości 1024×768 pikseli. Wygodne i praktyczne pokrętło zmiany powiększenia, pozwoli nam na płynna zmianę od 2.5x do 10 x.

Pulsar Telos XP50 opis

Obudowa

Nowoczesna, wysoce ergonomiczna konstrukcja tubusu wykonanego z najwyższej jakości materiałów, a także przemyślany rozstaw przycisków sterowania, zapewni użytkownikowi najwyższy komfort i łatwość użytkowania.

Pulsar Telos XP50 obudowa

Sensor NETD<18mK

Sensor o najwyższej dostępnej czułości termicznej o współczynniku NETD <18 mK gwarantuje precyzyjne rozpoznawanie detali nawet podczas niekorzystnych warunków pogodowych takich jak: deszcz i mgła, nawet wtedy gdy kontrast temperatur jest niewielki.

Pulsar Telos XP50 sensor

Pokrętło zmiany powiększenia

Wygodne i praktyczne pokrętło zmiany powiększenia, pozwoli nam na płynna zmianę od 2.5x do 10 x.

Pulsar Telos XP50 zmiana powiekszenia

Poziom wzmocnienia czułości

Trzystopniowa zmiana poziomu wzmocnienia czułości, poprawia jakość wykrywania i rozpoznawania w różnych warunkach obserwacji. W przypadku spadku kontrastu temperatury (mgła, opady, wysoka wilgotność) zaleca się zwiększenie poziomu wzmocnienia.

Aktualizacja oprogramowania

Firma Pulsar umożliwia w swoich produktach aktualizację oprogramowania, dzięki temu użytkownicy mają dostęp do najnowszych udoskonaleń. Ta unikalna funkcja sprawia, że urządzenie ciągle się zmienia i staje się coraz lepsze.

Telos XP50

Moduł Wi-Fi/Aplikacja StreamVision 2

Pulsar Telos XP50 posiada wbudowany moduł Wi-Fi pozwalający na połączenie z urządzeniem mobilnym na którym uruchomić można aplikację StreamVision 2. Aplikacja ta pozwala zdalnie obserwować obraz uzyskiwany przez termowizor, umożliwia też sterowanie lornetką za pośrednictwem smartfona czy tabletu. Za pomocą darmowej, polskojęzycznej aplikacji StreamVision 2, można przeglądać obraz rejestrowany przez termowzor, zapisywać zdjęcia i filmy w pamięci telefonu lub tabletu, sterować zaawansowanymi funkcjami termowizora, zapisywać pliki w darmowej chmurze oraz aktualizować urządzenie, wyposażając celownik w coraz to doskonalsze funkcje.

Pulsar Telos XP50 APLIKACJA STREAMVISION 2

Zasilanie

W termowizorze zastosowany został innowacyjny wymienny akumulator LPS 7i, pozwalający na nawet do 8 godzin ciągłej pracy, dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w system szybkiego ładowania, oraz możliwość zasilania za pomocą przewodu USB-C.

Pulsar Telos XP50 zasilanie
Parametry techniczne
Minimalne powiększenie:
2.5 x
Maksymalne powiększenie:
10 x
Liniowe pole widzenia na 100 m:
21.8 x 16.3m
Kątowe pole widzenia:
12.4 x 9.3°
Waga:
720g
Temperatura pracy:
-25/+40 °C
Regulacja dioptrii:
-5/+5
Typ urządzenia:
monokular
Zasięg obserwacji:
1800m
Sensor:
mikrobolometr niechł.
Rozdzielczość sensora (W x H):
640x480 pikseli
Rozmiar piksela:
17µm
Częstotliwość odświeżania:
50Hz
Czułość termiczna:
<18 mK
Wyświetlacz:
AMOLED HD
Rozdzielczość wyświetlacza:
1024 x 768 pikseli
Kolorystyka obrazu:
8 palet barwnych
Parametry obiektywu:
50 mm F/1,0
Interfejs danych:
USB-C
Zoom cyfrowy:
2x, 4x
Minimalna odległość ostrego widzenia:
3m
Klasa wodoszczelności:
IPX7
Czas działania:
8.5h
Pamięć wewnętrzna:
64 GB
Zasilanie zewnętrzne:
5V
Rejestrator video / zdjęć:
Wbudowany
Format zapisu video / zdjęć:
.avi / .jpg
Moduł Wi-Fi:
Tak
Zasięg działania sieci:
15m
Wymiary:
238 x 72x90mm
Okres gwarancji:
36 mies.
Wyposażenie
Instrukcja obsługi w języku polskim
Ładowarka USB/230V
Materiał do czyszczenia optyki
Pasek na szyję
Zakrywka na obiektyw
Pokrowiec
Karta gwarancyjna z hologramem
Kabel USB-C – USB-C z adapterem USB-A
Akumulator LPS 7i
Biała wersja logo
DOBRETERMO
GODZINY OTWARCIA